Форма входа

Категории раздела

Поиск

Теги сайта

Наш опрос

КАК ЧАСТО ВЫ ОБРАЩАЕТЕСЬ К ВРАЧУ ?
Всего ответов: 23

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Яндекс.Метрика

Полезное
Кнопка сайта

Врач кардиолог - Рокита Оксана
Главная » Статьи » Мои статьи

ознаки інфаркту міокарда

Перші прояви інфаркту міокарда

Вміння розпізнати перші ознаки інфаркту міокарда можуть стати у пригоді не лише Вам самим, але й людям, які живуть поруч.
Хворих, у яких розвинувся інфаркт міокарда, зазвичай найбільше турбує сильний біль за грудиною, який носить пекучий або стискаючий характер. Біль найчастіше проводиться (іррадіює) в ліву руку, плече, нижню щелепу. Проте доволі часто зустрічаютьсь атипові (незвичні) варіанти хвороби, коли відзначається біль у верхній частині живота, нижній щелепі або лівому плечі. Найнебезпечнішою є безбольова форма інфаркту міокарда, при якій біль відсутній.
Необхідно знати, що у разі розвитку інфаркту міокарда болі характеризуються значною тривалістю (понад 20хв) і застосування нітрогліцерину суттєвого полегшення не приносить. У такому випадку часто спостерігаються відчуття браку повітря (задишка), холодний піт, слабкість, ломота в руках, страх смерті, які виникають і під час незначного фізичного навантаження і у стані спокою. У важких випадках задишка виходить на перший план і турбує хворого більше, ніж біль. 
Хочемо наголосити, що розвиток інфаркту міокарда може супроводжуватися зомлінням , болями в животі, блюванням, появою аритмій чи падінням тиску.
З цього далеко неповного переліку Ви бачите, яким різноманітним та підступним може бути інфаркт. Більше того, варто відзначити, що прояви повторного інфаркту можуть бути відмінними від попередніх.
Що потрібно зробити у разі появи описаних вище проявів?
1.  Негайно викликати "швидку допомогу",
2.  Припинити будь-які фізичні навантаження,
3.  Краще сісти, ніж лягти, 
4.  Прийняти таблетку нітрогліцерину під язик,
5.  Розжувати таблетку аспірину (325-500 мг).
Значення негайної доставляння пацієнта до спеціалізованої лікарні неможливо переоцінити. Втрата часу в медицині – це найбільша втрата.
Пам’ятайте! Для інфаркту міокарда характерне так зване «терапевтичне вікно», яке триває 6 -12 год. від початку болів. У цей період   можна практично повністю відновити уражену ділянку серцевого м’яза. Не втратьте цей шанс!


Источник: http://ukrcardio.сom.ua
Категория: Мои статьи | Добавил: Oksana_Rokyta (18.03.2010)
Просмотров: 3318 | Теги: ознаки інфаркту міокарда | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar


Врач кардиологОксана Рокита