Форма входа

Категории раздела

Поиск

Теги сайта

Наш опрос

КАК ЧАСТО ВЫ ОБРАЩАЕТЕСЬ К ВРАЧУ ?
Всего ответов: 23

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Яндекс.Метрика

Полезное
Кнопка сайта

Врач кардиолог - Рокита Оксана
Главная » Статьи » Мои статьи

Вимірювання артеріального тиску

Методика вимірювання артеріального тиску

           Вимірювання АТ має здійснюватися у спокої, після 5-хвилинного відпочинку. Після їжі,  споживання міцного чаю, кави, куріння вимірювати АТ бажано  лише через 30 хвилин.
         Перед вимірюванням тиску необхідно посидіти у теплому зручному приміщенні, максимально розслабитися.
        Найбільш розповсюдженим методом вимірювання АТ є аускультативний з накладанням манжети на плече та використанням спеціальних приладів - тонометра та фонендоскопа. Важливо, щоб розміри манжети відповідали розміру руки. Для пацієнтів з надмірною вагою існують спеціальні манжети більшої ширини і довжини. Манжету накладають на плече так, щоб її нижній край був на 2-3 см вище внутрішньої складки ліктьового згину.
       Вимірювання АТ краще здійснювати в сидячому положенні. Руку необхідно повністю розслабити і тримати нерухомо до кінця виміру, зручно розташувавши її на рівні серця. Повітря у манжету нагнітається грушею до тих пір, поки показання тонометра не перевищать рівень зникнення пульсу на 30 мм рт.ст. Тони прослуховують за допомогою стетоскопа. При випусканні повітря момент появи тонів відповідає систолічному АТ, а повне зникнення тонів при подальшому вислуховуванні – діастолічному АТ. Рекомендується вимірювати АТ на обох руках. Повторні виміри проводяться через 1-2 хвилини. Оцінюються середні значення АТ,  найбільш наближені до фактичного АТ. Усі показання слід занотовувати у щоденник, що дасть змогу адекватно оцінити ефективність терапії. На сьогодні існують інші методи реєстрації АТ, зокрема електронними напівавтоматичними тонометрами, що відрізняються зручністю вимірювання.
Доведено, що оптимальний рівень АТ – це менше 120/80 мм рт. ст. Для визначення ступеня підвищення АТ використовують наступну класифікацію.
Класифікація рівнів АТ (Американський національний об’єднаний комітет, 2003 рік)
 
Категорія АТ
Систолічний АТ, мм рт. ст.
 
Діастолічний АТ, мм рт. ст.
Нормальний
<120
та <80
Передгіпертензія
120 - 139
або 80 - 89
 I   ступінь АГ
140 - 159
або 90 - 99
II ступінь АГ
160 - 179
або 100 - 109
III ступінь АГ
>180
або>110
 

            Згідно рекомендацій Американської діабетичної асоціації (2006) оптимальний АТ у хворих на цукровий діабет не повинен перевищувати 130/80 мм рт. ст. При цьому у хворих на цукровий діабет з ураженням нирок необхідно прагнути до утримання ще більш низьких цифр АТ, які мають не перевищувати 125/75 мм рт. ст.

Категория: Мои статьи | Добавил: Oksana_Rokyta (06.03.2010)
Просмотров: 2234 | Теги: артеріальний тиск, вимірювання | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar


Врач кардиологОксана Рокита